Вітаємо Вас на блозі 11-Г класу

четвер, 14 грудня 2023 р.

 Всеукраїнський тиждень правових знань.

Всеукраїнський тиждень права

В Україні, починаючи з 2008 року тиждень, який містить у собі 10 грудня – День прав людини, офіційно вважається тижнем права. Саме у цей день Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято у 1948 році Загальну декларацію прав людини. Метою свята є підвищення рівня освіченості громадян у своїх правах та виховання поважного ставлення до прав інших громадян.

Світ прав людини може здатися величезним і складним. Звільнивши рабів, дозволивши свободу релігії та встановивши расову рівність, цар Персії Кір Великий (600-530 рр. до н.е.) визнає основну концепцію прав людини. У 1215 році н.е. група баронів змушує короля Джона підписати Магна Карту, яка встановлює певні права, які не може порушувати навіть король. У 1945-1949 роках союзні держави переслідують нацистських лідерів за злочини проти людства. Це перший зареєстрований в історії кримінальний процес, на якому переслідуються особи за їхню поведінку під час війни.
У 1946 році створюється кілька організацій, пов'язаних із правами людини, включно з Комісією з прав людини, Комісією зі становища жінок і Міжнародним кримінальним судом. У 1948 році Генеральна Асамблея ООН ухвалює Загальну декларацію прав людини, яка встановлює "основні та невід'ємні" права для всіх людей.

"НЕМАЄ НІЧОГО НАЙВАЖЛИВІШОГО, НІЖ НАЛЕЖИТИ ДО ГРОМАДИ, 
РОЗУМІТИ ВЛАСНІ ПРАВА ТА ОБОВ ЯЗКИ,
ДБАТИ ПРО ЇХ ДОТРИМАННЯ". - Нельсон Мандела

Проведена класна година: Всеукраїнський тиждень права............................ Немає коментарів:

Дописати коментар

Крути 1918

  29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покол...