Вітаємо Вас на блозі 8-В класу

пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

Будь свідомим! Не стань інструментом злочину в руках ворога.


Класна година.

За даними українських правоохоронців, ворожі спецслужби останнім часом частіше пробують вербувати українських підлітків на вчинення дрібних диверсій. Використовують соціальні мережі, ігрові інтернет-платформи. На жаль, і наша Запорізька область стала територією поширення такого злочинного тренду. Серед таких завдань:

- підпал автомобілів військовослужбовців Збройних сил України, об єктів, що забезпечують функціонування залізничного транспорту;

- розповсюдження анонімних матеріалів про замінування об єктів критичної інфраструктури. місць масового скупчення людей, закладів освіти;

- написи в публічних місцях антиукраїнських гасел;

- надання інформації яка може зашкодити національній безпеці України, життю та безпеці людей;

Способи які ворог використовує для вербування неповнолітніх:

По-перше, - пропозиція легкі  та швидкі грошей.

По-друге, -можуть використовувати психологічні маніпуляції, застосовуватися методи шантажу. Коли підліток отримав гроші за перше завдання і виконує наступні. Тоді ворожі агенти погрожують завербованим виконавцям передати інформацію про попередні злочини до Національної поліції України. Також трапляються випадки, коли діти спочатку не розуміли, що їх відправляють скоїти злочин. Сприймали це за гру.

Навіщо ворог завербовує українських підлітків, спонукає їх до скоєння злочину? Для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні, створити паніку, посіяти зневіру серед військових та їхніх родин. Завжди, мисливці за легкими та швидкими грішми отримують тюремний термін, статус зрадника, а їх батьки проблеми та неприємності.

Багато різних чинників впливає на вирок для виконавців злочинів: вік, злочин скоєно одним чи групою осіб, наслідки злочинних дій, доведення співпраці з ворожими спецслужбами.

Наприклад, за підпал авто військових, залежно від кваліфікації злочину - перешкоджання діяльності Збройним силам України або диверсія, скоєно в воєнний час, - за гратами палії можуть провести від 8 до 10 років. Для осіб віком від 14 до 16 років кримінальна відповідальність передбачена за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України.

Ми повинні не шкодити своїй країні, своєму народові, а навпаки - допомагати.

Поради для підлітків:

- Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією:

- При отриманні пропозиції скоєння диверсій за гроші - повідомте поліцію за номером 102;

- Розповідайте дорослим про нові знайомства:







Немає коментарів:

Дописати коментар

Привітання з Днем вчителя

                                                                      Одна з найважчих професій — учитель.                               Віт...